مشترک سیاسی قانون انقلاب قانونی نگهبان

مشترک: سیاسی قانون انقلاب قانونی نگهبان انقلابی قانون اساسی ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی انصاف نیست عده ای با صورت انقلابیگری نهایت بی عدالتی را در گفتار به وجود آورند / محسنی اژه ای

سخنگوی دستگاه قضا با انتقاد از افرادی که با صورت انقلابی گری و حق طلبی و دفاع از محروم و عدالت، نهایت بی عدالتی را در لسان و گفتار و نوشتار را به وجود می‌آورند،

انصاف نیست عده ای با صورت انقلابیگری نهایت بی عدالتی را در گفتار به وجود آورند / محسنی اژه ای

محسنی اژه ای: انصاف نیست عده ای با صورت انقلابیگری نهایت بی عدالتی را در گفتار به وجود آورند

عبارات مهم : پرونده

سخنگوی دستگاه قضا با انتقاد از افرادی که با صورت انقلابی گری و حق طلبی و دفاع از محروم و عدالت، نهایت بی عدالتی را در لسان و گفتار و نوشتار را به وجود می آورند، گفت: خدا نکند که همراه و همزبان دشمن بشویم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در مراسم دیدار با روحانیون و نخبگان که در دانشگاه ایلام برگزار شد راجع به عدم حضور آیت الله آملی لاریجانی در ساعات اولیه همایش گفت: ابتدا باید به استحضار حاضرین برسانم متاسفانه آیت الله املی لاریجانی ۱۰ روز است که کسالت دارند و به لحاظ مشغله فراوان نتوانستند به خوبی تخت درمان قرار گیرند. شب گذشته هم با زحمت فراوان خودشان را به جلسه رساندند، البته شب گذشته به دیدار خانواده شهدا هم رفتند.

انصاف نیست عده ای با صورت انقلابیگری نهایت بی عدالتی را در گفتار به وجود آورند / محسنی اژه ای

وی ضمن قدردانی از مردم ایلام که چند روزی میزبان هیئت عالی قضایی بودند بیان کرد: از همه شما نهایت تقدیر و تقدیر را دارم، از همه مردم غیور، متدین، ولایت پذیر مردم استان ایلام تقدیر می کنم. قبل و بعد انقلاب این استان یکی از شاخصه های مهم حامیان ولایت و حضور در تمام صحنه ها در مقاطع متفاوت بوده هست. در این استان مردم یکپارچه شیعه و محب اهل بیت (ع) هستند که از نادرترین استان ها در این زمینه هست، استانی است که در حد جمعیت خود بیشترین شهید، آزاده و جمعیت را تقدیم انقلاب کرده، این استان بیش از ١٣ هزار جانباز، شهید و آزاده تقدیم انقلاب کرده هست. این تعداد از شهدا و جانبازان و آزادگان مایه افتخار همه ما است.

سخنگوی دستگاه قضا تصریح کرد: استان ایلام از اول جنگ تا به امروز مرزبانان خوبی در مرز بیش از ٤٣٠ کیلومتری و در داخل استان داشته که در برابر دشمن ایستاده اند. رییس اطلاعات استان خبر دادند این استان از امن ترین استان ها بوده و کم ترین ناامنی و ترور را در آن داشتیم. از خدا می خواهیم در این وقت بتوانیم خادم مردم باشیم.

سخنگوی دستگاه قضا با انتقاد از افرادی که با صورت انقلابی گری و حق طلبی و دفاع از محروم و عدالت، نهایت بی عدالتی را در لسان و گفتار و نوشتار را به وجود می‌آورند،

وی تاکید کرد: امروز خدمت به این مردم از همه عبادت ها بالاتر است و از همه کارها افضل تر هست، این مردم مستحق این خدمت هستند. امروز باید با تمام توان خدمت کنیم، امروز اگر نتوانیم گرفتاری مردم را برطرف کنیم یعنی به طور غیر مستقیم ناکارآمدی آن چه ادعا می کردیم بوده، علاوه بر این امروز همه دنیایی که در برابر اسلام و انقلاب و رهبر معظم سر تعظیم فرو آورده و دنیایی که امروز مردم سالاری دینی و نظام جمهوری اسلامی با سیاست مدون از سوی ولایت فقیه را نظاره گر هست، اگر در آن موفق نباشیم و نتوانیم پرسشها مردم را برطرف کنیم، ناامید می شود.

محسنی اژه ای خاطرنشان کرد: همه همت مسئولین عالی دستگاه قضایی بر آن است که در جهت آنچه صحیح و به نفع کشور و در اهداف نظام اسلامی و خواسته رهبر معظم است اقدام کند، ولی توانستیم به نقطه مطلوب برسیم؟ این ادعا را نداریم.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: فرمودند در نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران باید عدالت علوی بر پا شود، اصلا ما جهت ایجاد عدالت قیام کردیم، ولی بیان واقعیات، نگاه و ارزشیابی واقعیات باید همراه با عدالت باشد، اگر واقعیت ها را ندیدیم و انتظار ایجاد کردیم، اگر همه مقدورات و نکات مثبت و منفی را ندادیم چه بسا از همین جا زاویه و انحراف از عدالت به وجود آید.

انصاف نیست عده ای با صورت انقلابیگری نهایت بی عدالتی را در گفتار به وجود آورند / محسنی اژه ای

وی اضافه کرد: در مورد مبارزه با فساد باید همه قوا و همه مردم کمک کنیم تا یکی از موانع مهم عدالت برطرف شود، همه باید در این زمینه کمک کنیم تا فساد نباشد، البته حاکمان مسئولیت بیشتری در این زمینه دارند. نگاه کنید در این سال های اخیر با چه کسانی در مسئله فساد مبارزه می کنیم، یک وقت می گفتند قوه قضاییه با آفتابه دزدها برخورد می کرد، آیا امروز اینگونه است؟ کسانی اسم و رسم داشتند و اتهاماتی داشتند به آنها هم پیگیری شد.

سخنگوی قره قضاییه گفت: با آنها هم که ثروت های عظیم داشتند که می توانند خیلی کارها کنند هم برخورد می شود، در مورد عنوان زمین هم باید گفت تا آخر آبان ماه ٢٨ هزار هکتار را برطرف تصرف کردیم و نزدیک به ٦٨ هکتار قلع و قمع شده است است.

سخنگوی دستگاه قضا با انتقاد از افرادی که با صورت انقلابی گری و حق طلبی و دفاع از محروم و عدالت، نهایت بی عدالتی را در لسان و گفتار و نوشتار را به وجود می‌آورند،

محسنی اژه ای گفت: یکی از عوامل مهم در هر دستگاهی عامل نیروی انسانی هست، اگر قوه قضاییه نیروی انسانی صحیح و کافی داشته باشد پرسشها ما تا ٧٠ در صد برطرف می شود، از شما دانشگاهیان می خواهیم در پذیرش نیرو و گزینش نیروی کارآمد و در زمینه پژوهش ما را یاری کنید.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: حقوق شهروندی مقوله بسیار محترم و کشداری هست، اسلام به حق الناس آن چنان اهمیت داده که به حق الله به این اندازه اهتمام نورزیده، ولی حقوق همه شهروندان باید مورد اهتمام باشد، یک قاچاقچی ١٠٠ کیلو مواد وارد کرد و میلیون ها خانواده را گرفتار کرد، حق دارد باید رعایت شود ولی حق این خانواده هایی که دخار مسئله شدند و گرفتار شدند هم باید رعایت شود.

انصاف نیست عده ای با صورت انقلابیگری نهایت بی عدالتی را در گفتار به وجود آورند / محسنی اژه ای

سخنگوی دستگاه قضا با اشاره به کارآمدی و مضرات اینترنت بیان کرد: باید از اینترنت و فناوری های نوین استفاده درست شود ولی از آن طرف فساد و مضرات را مورد توجه قرار دهیم.

محسنی اژه ای بیان کرد: ما اعتقاد داریم قوه قضاییه بی نقص نیست همچنین با قاضی و کارمند متخلف اشد برخورد را می کنیم. همین انتظار را داریم که کانون های وکلا هم اشد برخورد با وکلای متخلف کنند. همان طور که گفتم در همین آذر ماه با ۶۳ متخلف اعم از وکیل، کارشناس و قاضی و کارچاق کن برخورد کردیم.

معاون اول قوه قضاییه گفت: یکی از حاضران در جلسه فرمودند هزینه دادرسی بالاست. ما هم از شما سوالی داریم آیا قبول دارید که باید طبق قانون مبلغ قرارداد وکالت را ضمیمه پرونده کنید؟ می دانید خیلی از وکلا این کار را نمی کند و در یک پرونده یک وکیل، ۱۰ میلیارد تومان می گیرد؟

وی اضافه کرد: در عنوان اخذ وکیل و کارشناس را در بعضی پرونده ها الزام وجود دارد. ما طرفدار وکیل و کارشناس هستیم و قانون گفته که گرفتن وکیل حق هست. در پاره ای موارد داشتن وکیل الزامی هست. در بسیاری از پرونده های ما قانون اجازه داده به کارشناس مراجعه شود و در بعضی موارد ارجاع به کارشناس را الزام کرده هست. ما هم معتقدیم ارزش وکیل دردادگاه و دادسرا و صداوسیما باید رعایت شود.

معاون اول قوه قضاییه درخصوص ساماندهی ارجاع پرونده ها به کارشناسان گفت: پیش نویس این قضیه نوشته شده است و از مرکز آمار و فناوری خواسته ایم که نرم افزاری آینده نگری کنند تا توزیع پرونده ها ساماندهی شود.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: امروز اشکال و ایراد در همه بخش ها ممکن است که وجود داشته باشد ولی انصاف اقتضا می کند، همان مقدار که است را ببینیم نه بیشتر. پرسشها و موانع را در کنار این نارسایی ها باید دید. اگر قصور و تقصیری هست، داد بزنید و فریاد کنید ولی اگر نیست در جهت برطرف پرسشها کمک کنید. ما دشمن بیرونی داریم که سالهاست دشمنی می کنند و باز هم دشمنی خواهد کرد بی عقل ترین ارزش ترامپ هست. بقیه هم که هستند. این انصاف نیست که عده ای با صورت انقلابی گری و حق طلبی و دفاع از محروم و عدالت، نهایت بی عدالتی را در لسان و گفتار و نوشتار را بوجود بیاورند. خدا نکند که همراه و همزبان دشمن بشویم.

واژه های کلیدی: پرونده | استانی | قوه قضاییه | محسنی اژه ای | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs