مشترک سیاسی قانون انقلاب قانونی نگهبان

مشترک: سیاسی قانون انقلاب قانونی نگهبان انقلابی قانون اساسی ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات ۳۳ میلیارد از اسپانسر گرفتیم ولی ۱۵ میلیاردطلبکاریم/ ۸۰ درصد مطالبات کادر فنی را دادیم ، طاهری

سرپرست کلوب پرسپولیس می‌گوید این کلوب از محل سامانه هواداری تا به حال ۳۳ میلیارد تومان دریافتی داشته ولی باز هم ۱۵ میلیارد تومان طلبکار است.

۳۳ میلیارد از اسپانسر گرفتیم ولی ۱۵ میلیاردطلبکاریم/ ۸۰ درصد مطالبات کادر فنی را دادیم ، طاهری

طاهری: ۳۳ میلیارد از اسپانسر گرفتیم ولی ۱۵ میلیاردطلبکاریم/ ۸۰ درصد مطالبات کادر فنی را دادیم

عبارات مهم : برانکو

سرپرست کلوب پرسپولیس می گوید این کلوب از محل سامانه هواداری تا به حال ۳۳ میلیارد تومان دریافتی داشته ولی باز هم ۱۵ میلیارد تومان طلبکار است.

علی اکبر طاهری در گفت وگو با ایسنا، راجع به شرایط این روزهای کلوب پرسپولیس و همین طور اختلافات میان کلوب و اسپانسر به صحبت پرداخت. سرپرست کلوب پرسپولیس در بخشی از این گفت وگو عنوان کرد: کلوب پرسپولیس از سامانه هواداری چیزی نزدیک به ۳۳ میلیارد تومان دریافت کرده است.

۳۳ میلیارد از اسپانسر گرفتیم ولی ۱۵ میلیاردطلبکاریم/ ۸۰ درصد مطالبات کادر فنی را دادیم ، طاهری

در ادامه گفت وگوی خبرنگار ایسنا را با علی اکبر طاهری می خوانید:

* قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و طبق این قرعه کشی پرسپولیس باید به مصاف الاهلی امارات برود. دیدارتان با الاهلی را چطور ارزیابی می کنید؟

قرعه کشی به نحوی بود که دو تیم از عربستان و یک تیم از امارات در قرعه حضور داشتند و می توانستند حریف ما شوند. ما دوست داشتیم شرایط به گونه ای می شد که می توانستیم در پایتخت کشور عزیزمان ایران میزبانی کنیم و تماشاگر داشته باشیم ولی این الزامات را ایجاد کرده اند و در حال حاضر این شرایط به وجود آمده است.

سرپرست کلوب پرسپولیس می‌گوید این کلوب از محل سامانه هواداری تا به حال ۳۳ میلیارد تومان دریافتی داشته ولی باز هم ۱۵ میلیارد تومان طلبکار است.

در این مرحله خیلی ها صحبت می کنند و می گویند که بازی با الاهلی جهت ما بهتر است ولی من اعتقاد دارم که همه این چهار تیم توانایی های خود را نشان داده اند تا به این مرحله افزایش کنند. همه این تیم ها مدعی هستند. طبیعتا ما هم باید کار کنیم و نباید به این فکر کنیم که حریف در چه حدی قرار دارد. باید آن چنان برابر این تیم نیرومند حاضر شویم که در بازی رفت و برگشت بتوانیم ان شاء الله این مرحله را بگذارنیم و در بازی مرحله بعد به فینال این مسابقه ها برسیم. نشانه کلی ما این هست. خیلی نمی خواهیم به پرسشها جزئی نظیر مصدومیت بازیکنان حریف بپردازیم.

* تیم تان قرار است از الاهلی در کجا میزبانی کند؟

جهت گزینش کشور ثالث شرایط مختلفی را از نظر آب و هوایی بررسی کردیم به طور مثال زمانی که عمان را به عنوان میزبان گزینش کردیم انتظاراتی داشتیم نظیر این که هواداران مان و ایرانیان مقیم آن جا به ورزشگاه بیایند که البته تعداد کمی به ورزشگاه آمدند و زیاد اعضای کانون هواداران مان که از پایتخت کشور عزیزمان ایران رفته بودند تیم را مورد تشویق قرار داده بودند. در نهایت تصمیم گرفتیم میزبانی خودمان را در یکی از کشورهای تاجیکستان یا ترکمنستان برگزار کنیم تا شاید اوضاع آب و هوایی در آن جا بهتر باشد. البته گزینش کشور میزبان منوط به شرایط مختلفی از جمله شرایط پروازی خواهد بود. البته به بحث کشور قطر هم فکر می کنیم شاید این کشور را به عنوان میزبان گزینش کنیم. فعلا در حال مشورت هستیم و تصمیم قطعی نگرفته ایم.

۳۳ میلیارد از اسپانسر گرفتیم ولی ۱۵ میلیاردطلبکاریم/ ۸۰ درصد مطالبات کادر فنی را دادیم ، طاهری

* طی روزهای اخیر رسانه های مختلفی نسبت به عملکرد شما در کلوب پرسپولیس انتقاد کردند، چند درصد از این انتقادها را وارد می دانید؟

همه رسانه ها جهت ما عزیز هستند. شاید نگاه ها با هم متفاوت باشد که چنین زمینه هایی را جهت انتقاد ایجاد می کند. من هر لحظه به بحث ارتباطات احترام می گذارم و اعتقاد دارم که نقش مهم در ارتباطات، ابتدا ساختارها هستند، ولی آن کسی که به این ساختارها – که همان رسانه ها هستند – معنا می دهند افراد و خبرنگاران هستند و هر لحظه گفته ام که نگاه ما باید طوری باشد که دل هواداران ما شاد شود. شاید خیلی از اتفاقاتی که منعکس می شود وقایع خوب را می پوشاند. حیف است که شما پوشش خوب را رها کنید و به یک نقطه ضعف کوچک بپردازید. من هر لحظه می گویم که همه چیز ما جهت هواداران هست. به همین خاطر انتظار دارم که رسانه ها همه تمرکزشان بر روی هواداران باشند. گاهی اوقات یک اتفاق رخ می دهد که باید آن خبر را منتشر کرد.

به طور مثال روز چهارشنبه در مجلس شورای اسلامی یک اتفاق تروریستی رخ داد که باید آن را منتشر می کردیم یا به طور مثال در یک زمین فوتبال بازیکنی آسیب می بیند، باید خبر آن را انتشار داده است ولی اگر بخواهیم این مساله را پررنگ کنیم، با سبک و سیاق من جور در نمی آید. بارها گفته ام که راجع به یک مساله خاص بخش مثبت آن را پوشش بدهید. هیچ زمانی من راجع به شنیده ها و همین طور بیانات دیگران نسبت به خودم صحبتی نکرده ام. متاسفانه بعضی از رسانه ها حرمت ها را نگه نمی دارند و یکی از عزیزان ما که در فوتبال است و از اسطوره های فوتبال ما محسوب می شود و در بخش مربیگری هم فعالیت دارد، بیایند به من بگویند که فلانی چنین حرفی زده هست. من هم بگویم اگر او به من گفته شما آیا ناراحتید؟ باید مراقب باشیم حرمت خودمان را نگه داریم. اگر انتظار داریم طرف برابر حرمت ما را نگه دارد ابتدا ما باید به او احترام بگذاریم. حتی یکی از خبرنگاران روزی به من گفت که فلانی بعد از یک بازی این توهین ها را خطاب به شما مطرح کرده است و گفت که هواداران می خواهند که شما جواب آن فرد را بدهید ولی من پاسخی ندادم.

سرپرست کلوب پرسپولیس می‌گوید این کلوب از محل سامانه هواداری تا به حال ۳۳ میلیارد تومان دریافتی داشته ولی باز هم ۱۵ میلیارد تومان طلبکار است.

* البته در این میان هم انتقاداتی از سوی مربی شما مطرح شد. آقای برانکو در یک مصاحبه انتقاداتی را نسبت به دریافت نکردن پاداش ۱۰ درصدی مطرح کرد.

در مورد مبلغ قراردادها باید بگویم که بهتر است به عرف کلوب ها رجوع کنید. در خیلی از کلوب ها تمام ۱۰۰ درصد پول را پرداخت نمی کنند. خیلی اگر خوب داده باشند ۸۰ درصد آن را پرداخت می کنند. ما هم خدا را شکر می کنیم که تا به امروز ۸۰ درصد از مبالغ قراردادها را پرداخت کردیم ولی راجع به پاداش ها و موارد این چنینی که مطرح می شود، باید بگویم که اینها آپشن هستند و باید محاسبه شوند. شاید یک بازیکن یا یک مربی تخلفاتی را انجام داده هست؛ به طور مثال شرکت لیگ از کمیته انضباطی کلوب جریمه کرده باشد.

۳۳ میلیارد از اسپانسر گرفتیم ولی ۱۵ میلیاردطلبکاریم/ ۸۰ درصد مطالبات کادر فنی را دادیم ، طاهری

این پرسشها را به طور کلی مطرح می کنم و ربطی به آقای برانکو ندارد. حرف من این است که در مورد این آپشن ها باید حساب و کتاب انجام بدهیم و پرسشها متفاوت را بررسی کنیم و راجع به نحوه پرداخت تصمیم گیری کنیم. در کلوب پرسپولیس همه چیز بر اساس یک سیستم پیش می رود و به ارتباط افراد با یکدیگر کاری نداریم. من اگر در کلوب پرسپولیس فعالیت می کنم به دنبال این هستم که پرداخت ها به صورت سیستماتیک انجام شود و همه به یک اندازه پول بگیرند.

* یعنی شما می گویید که پول برانکو را به طور کامل پرداخت کرده اید؟

همه چیز بر اساس قرارداد پیش رفته هست. دو سال قبل که ما آمدیم، ایشان چیزی دریافت نکرده بودند ولی طی این سال ها به مرور پرداخت های مناسبی را انجام دادیم، البته نه فقط جهت آقای برانکو، بلکه جهت همه بازیکنان به موقع پرداختی داشتیم. تمام پول هایی که پرداخت می شود به مرور و بر اساس ورودی کلوب انجام خواهد شد.

* البته آقای برانکو انتقادات دیگری نظیر این که افرادی در کلوب او را برابر بازیکنان قرار می دهند هم مطرح کرده بود.

من به این پرسشها کاری ندارم. هنگامی که فهمیدم که چنین مصاحبه ای از آقای برانکو انتشار یافته است با خودشان تماس گرفتم و ایشان به من گفتند که من با رسانه ای مصاحبه انجام نداده ام. من عین حرف برانکو را مطرح کردم و گفتم که برانکو گفته من مصاحبه نکرده ام. نه این که بخواهم بگویم که او مصاحبه نکرده هست. شاید برانکو در نشستی به صورت شخصی و خارج از مصاحبه حرف هایی زده باشد. کاری به این پرسشها ندارم و فقط گفتم که برانکو به من گفته است مصاحبه نکرده ام. این هم نباید این قدر عنوان بزرگی شود. بهتر است به این فکر کنید که ما نتیجه های تیم را چگونه به دست آوردیم. آیا این نتیجه های با دعوا به دست آمده است؟

* طی روزهای گذشته اسناد زیادی در رسانه ها منتشر شد مبنی بر این که شما تا به امروز نزدیک به ۴۵ میلیارد تومان از سامانه هواداری دریافت کرده اید؛ یعنی چیزی حدود ۶ میلیارد تومان هم بابت فصل بعد گرفته اید. این موارد را تایید می کنید؟

هیچ کدام مورد تایید نیست. ما همین الان ۱۵ میلیارد تومان جهت هزینه جاری کم داریم.

* یعنی ۱۵ میلیارد از اسپانسر طلبکار هستید؟

بله . البته ما قراردادی با اسپانسر داریم که در این قرارداد تعهداتی وجود دارد. بعضی ها چون عدد بزرگ هست، نمی دانند که دقیقا عنوان چیست. قبل از این که پول به کلوب بیاید هزینه هایش ایجاد شده است هست. یعنی محل هزینه های آن مشخص شده است هست. پول به بازیکن می دهیم، بابت اجاره زمین باید پرداختی داشته باشیم، پول برق، آب و دستمزد کادرفنی و همین طور هزینه های این چنینی را نیز باید پرداخت کنیم.

* یعنی شما دریافت ۴۵ میلیارد تومان را تایید می کنید؟

۴۵ میلیارد تومان از سامانه ۳۰۹۰ دریافت نکرده ایم. از طریق اسپانسرمان یعنی ۳۰۹۰ حدود ۳۳ میلیارد تومان دریافتی داشته ایم. البته یک بخش کار ما با بانک کوثر است که قرارداد آن چیز دیگری هست. یعنی هواداران در آن جا حساب باز می کنند و از سود پول آنها مبلغی را به کلوب می دهند. یا به طور مثال با کرمان ماشین همکاری کردیم که بابت آن پولی را گرفته ایم یا با بیمه کشور عزیزمان ایران هم همکاری داشته ایم.

* بعد دریافتی شما ۴۵ میلیارد تومان نشده است؟

نه این گونه که شما می گویید نیست، چون دریافتی های ما همه قطعی نیست ولی باید بنشینیم و مورد به مورد همه آنها را حساب و کتاب کنیم.

* شایعه شده است بود که شما قرار بوده از وزارت ورزش و جوانان مبلغی را بابت پرداخت به مانوئل ژوزه دریافت کنید و به خاطر این مساله ناراحت هستید، این عنوان را تایید می کنید؟

من چنین صحبتی را با وزارت ورزش و جوانان نداشتم و قرار نبود که پول بگیریم ولی از هر جایی که فکر کنید به دنبال کمک هستیم چون عدد پرداختی ما به ژوزه بسیار اوج هست. البته هنوز مشخص نیست که باید چه مقدار را پرداخت کنیم.

* مساله دیگری که مطرح می شود این است که شایعه شده است شما زمانی که به کلوب پرسپولیس آمدید مبلغ محکومیت کلوب پرسپولیس به خاطر پرونده مانوئل ژوزه حدود ۴۰۰ هزار یورو بوده است ولی در حال حاضر نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ هزار یورو شده است هست. راجع به این مساله هم صحبت می کنید؟

(با خنده) من فقط به این صحبت می خندم. به خاطر پرسشها خود پرونده نمی توانیم خیلی از پرسشها را مطرح کنیم ولی روزی که رای نهایی صادر شود مسئول کمیته حقوقی کلوب را برابر رسانه ها می نشانم تا از ریز و شرح این پرونده برایتان صحبت کند. اصلا این حرف هایی که مطرح می شود صحت ندارد. قبل از این که من به کلوب پرسپولیس بیایم حکم صادر شده است بود. بعد ما تقاضای تجدید نظر کردیم و پرونده را در ادامه پیگیری کردیم.

* یعنی فکر می کنید بعضی به خاطر تضعیف شما و کلوب پرسپولیس مدارکی از پول های دریافتی تان از اسپانسر را در اختیار رسانه ها قرار دادند؟

خداوند همه را به راه راست هدایت کند.

واژه های کلیدی: برانکو | دریافت | دریافتی | رسانه ای | رسانه ها | پرسپولیس | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs